fbpx
Plastikas ar silikonas?

Plastikas ar silikonas?

Kas bendro tarp naftos ir smėlio? Jie abu naudojami mūsų kasdieniame gyvenime dažniau, nei būtų galima pagalvoti: iš naftos gaminamas plastikas, iš smėlio – silikonas. Tik įsivaizduokite tamsų, klampų, smirdantį skystį ir milijardus saulėje žėrinčių smėlio kruopelių. Tikriausiai visi sutiktų, kad pastarosios kelia daugiau teigiamų emocijų. Perskaitę šį straipsnį sužinosite, kokią žalą žmogui ir gamtai kelia plastikas bei kodėl silikonas yra geriausia alternatyva.

Tikriausiai esate daug girdėję apie tai, kad plastikas kenkia ne tik žmogaus organizmui, bet ir mūsų planetai. Kodėl reikėtų jo vengti? Pirmiausia, visi plastiko gaminiai savyje turi toksiškų medžiagų, kurios daro didelę žalą mūsų endokrininei sistemai. Rekomenduojama atsisakyti net „saugaus“ plastiko (be BPA), nes jame vienos cheminės medžiagos yra pakeistos kitomis, nebūtinai saugesnėmis. Plastikas ypač aktyviai reaguoja į karštį, plastikiniai gaminiai greičiau lūžta ir susidėvi, tad juos pirkti yra neekonomiška ir neekologiška. Ypač didelę žalą plastikas daro gamtai. Jis irsta tūkstančius metų, teršia vandenynus, išskiria į aplinką mikro plastiko daleles, kurios galiausiai patenka į mūsų organizmą. Baisu? Tikrai taip. Tačiau gera žinia ta, jog vis labiau populiarėja saugi alternatyva plastikui – silikonas.

Daugelis dar kiek nedrąsiai įsileidžia silikoninius gaminius į savo namus ir virtuvę, tačiau baimintis nėra ko, nes tai – žmogui ir gamtai draugiška medžiaga. Juk jis naudojamas net medicinoje! Silikonas gaminamas iš silicio dioksido, randamo smėlyje. Skamba smagiau nei nafta, ar ne? Priešingai nei plastikas, silikonas yra labai patvarus, atsparus karščiui ir šalčiui, neišskiria toksiškų medžiagų. Gaminiai, pagaminti iš silikono, yra ilgaamžiai, juos verta rinktis tiems, kurie vertina patvarumą ir kokybę bei nori prisidėti prie vartojimo mažinimo. Svarbu paminėti ir tai, kad silikonas nesuyra į mikro-daleles, todėl mažiau kenkia aplinkai.

Kiekvienas sąmoningas žmogus rūpinasi ne tik savimi, bet ir savo artimaisiais, aplinka, mūsų planeta. Vis dažniau girdint apie plastiko žalą organizmui ir Žemei, esame priversti pradėti galvoti apie alternatyvias medžiagas ir jų naudojimą. Silikoniniai gaminiai – saugi žmogui ir draugiška gamtai alternatyva.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.